Auktionerna avslutade!
Publicerad: 12 december 2016 kl 10:48
Auktionerna av de signerade elgitarrerna är nu avslutade. Stort tack till alla er som varit med och budat, till er som sms:at in bidrag, och till er som spridit värme genom glada tillrop och uppmuntran. Ni bekräftar det som vi redan visste; att hårdrocksfamiljen är en gemenskap med stort hjärta! Tack också till våra generösa samarbetspartners Gibson, Fender och Tradera! Nu skyndar vi oss att packa och skicka alla gitarrer, så att de når sina nya ägare runt om i Sverige innan jul. Totalt inbringade auktionerna 123 355 kr, fantastiskt! Denna summa går oavkortat går till UNHCR, som på uppdrag av FN leder arbetet med att skydda människor på flykt undan krig och förföljelse över hela världen.
Imorgon släpps 1-dagsbiljetterna! Imorgon, 28 februari kl. 10.00, släpps 1-dagsbiljetterna på Ticketmaster! Mer info och hur du bäst förbereder dig inför släppet hittar du här på vår hemsida. INFO BILJETTSLÄPP Klara speldagar 2024 Onsdag 5 juni: FIVE FINGER DEATH PUNCH, MEGADETH, RIVAL SONS, ELECTRIC CALLBOY, MICHAEL SCHENKER GROUP, DISMEMBER, WINGER, ICE NINE KILLS, BIOHAZARD, HULKOFF, TYKETTO, RIOT V, ORDEN OGAN, DREAM EVIL, CIRITH UNGOL, THE SOUTHERN RIVER BAND, VICIOUS RUMORS, CRYPTA, GAUPA, THE DAHMERS, XION. Torsdag 6 juni: JOURNEY, PARKWAY DRIVE, THE BLACK CROWES, W.A.S.P., KERRY KING, EXTREME, GRAVEYARD, SLAUGHTER TO PREVAIL, GLORYHAMMER, PRIMAL FEAR, SWEDISH EROTICA, LILLASYSTER, DEWOLFF, MYSTIC PROPHECY, THE GEMS, CHAINSAW...
Publicerad 27 februari 2024 kl 10:00
Dags att sätta ett stort X i kalendern.. ....ONSDAGEN DEN 28 FEBRUARI KL. 10:00 SLÄPPER VI 1-DAGSBILJETTER! ?? Vi kommer att erbjuda ett begränsat antal ordinarie 1-dagsbiljetter och VIP-biljetter till alla dagar; onsdag 5 juni, torsdag 6 juni, fredag 7 juni och lördag 8 juni. Samtidigt släpper vi även 1-dagsparkering till Parkering 2. Som vid alla biljettköp är det en god idé att vara förberedd. På vår hemsida hittar du ytterligare information, priser och lite tips om hur du får till ett smidigt köp. BILJETTINFO OBS! Tänk på att enbart köpa dina biljetter från vår officiella samarbetspartner Ticketmaster. Notera att vi inte har något som helst samarbete med några...
Publicerad 21 februari 2024 kl 14:00
KLARA SPELDAGAR 2024 Speldagarna finns nu här på hemsidan och i vår app. I appen kan du nu även påbörja ditt personliga spelschema! Klara speldagar Ladda ner appen
Publicerad 20 februari 2024 kl 16:00